Najstaršie šachové podujatie v kontinentálnej Európe, ktoré sa konávalo vo Vysokých Tatrách pod názvami Tatranský pohár a OPEN Tatry, zmenilo názov na Tatranský šachový festival, skrátene Tatrafest.

„Zmenili sme názov podujatia a vytvorili jeho dve časti – na jar sa uskutoční podujatie OPEN Tatry a na jeseň Tatranský pohár. Nové logo podujatia na prvý pohľad pripomenie každému, kde sa podujatie koná a kedy vzniklo, pretože budúci rok bude symbolických 70 rokov od založenia tradície každoročného šachového turnaja vo Vysokých Tatrách. A keďže nechceme zabúdať na našich predchodcov, vytvorili sme Sieň slávy, do ktorej sme so cťou uviedli pani Helenu Majchrákovú a pána Gustava Šturca, hlavných organizátorov minulých ročníkov.“ uviedol Vladimír Hrtko, nový riaditeľ šachového festivalu.

Osobnosti uvedené do Siene slávy boli organizačnými dušami podujatia.

Pani Helena Majchráková bola riaditeľkou turnaja v rokoch 1952-1991 a po nej prevzal organizátorskú štafetu p. Gustav Šturc, ktorý bol riaditeľom turnaja až do roku 2014, pričom aj následne zostal členom organizačného tímu. Za svoje zásluhy dostal zároveň voucher na bezplatnú účasť na nasledovných 25 ročníkoch podujatia.

Slávnostného odovzdávania organizátorskej štafety z rúk ŠK Slovan Bratislava do rúk Nadácie 42 sa 9. októbra 2021 vo Vysokých Tatrách zúčastnil aj prezident SŠZ p. Milan Roman. Na fotografii sú spolu s ním doterajší organizátori z ŠK Slovan Bratislava p. Peter Petrán a Gustav Šturc a noví organizátori z Nadácie 42 p. Vladimír Hrtko a Ladislav Šipeky.

Všetci zúčastnení sa dohodli na ďalšej spolupráci na Tatrafeste v rokoch 2022-2024, aby podujatie bolo „jednou z výstavných skríň slovenského šachu“ ako uviedol Ladislav Šipeky, nový organizačný garant podujatia.

Kategórie

Najnovšie články