Majstrovstvá Slovenska
v rapid šachu

Majstrovstvá Slovenska v rapid šachu sa každoročne konajú od roku 1990 ako víkendový turnaj. Výnimkou boli roky 2018 – 2021, kedy sa hrali mimoriadne zrýchleným tempom ako jednodenný turnaj. Pri príležitosti jubilejného 30. ročníka sa vraciame k pôvodnej tradícii dvojdňového turnaja, a to v lukratívnom prostredí jedného z najlepších tatranských hoteloch, v Hoteli Permon.

V doterajších 29 ročníkoch získalo medailu 61 hráčov, z ktorých je najúspešnejší GM Mikuláš Maník so ziskom 6 medailí, z toho štyroch zlatých a dvoch strieborných.

Medailisti majstrovstiev Slovenska v rapide

Poradie: zlato-sriebro-bronz

   
1.4-2-0Mikuláš Maník  
2.3-0-0Martin Mrva  
3.-4.2-0-0Viktor Gažík, Igor Štohl  
5.1-2-0Róbert Tibenský  
6.-7.1-1-1 Mário Castiglione, Samir Sahidi  
8.-22.1-0-0Rastislav Briestenský, Juraj Druska, Eduard Hagara, Juraj Lipka, Marián Jurčík, Michal Konopka, Luka Lenic (SLO), Peter Petrán, Tomáš Petrík, Zsolt Rigó, Miroslav Roháček, Vladimír Sergeev (UKR), Jiří Štoček (CZE) Peter Vavrák, František Vass,
23.-24.0-2-1Vladimír Cibulka, Tomáš Likavský  
25.0-2-0Karol Motúz  
26.-29.0-1-1Karol Bíro, Filip Haring, Jerguš Pecháč, Karol Rückschloss
30.-43. 0-1-0 Gergely Aczel (HUN), Ferenc Berkes (HUN), Martin Bezúch, Dominik Csiba, Mário Horváth, Peter Jančovič, Peter Jelen, Martin Machata (CRO), Ivan Novák, Stanislav Petrík, Ján Puškár, Milan Ráchela, Radek Sluka (CZE), Norbert Zambor
44.0-0-2Tomáš Balogh  
45.-61. 0-0-1Milan Kolesár, Ján Hlas, Martin Jurčík, Vlastimil Babula (CZE), Peter Balogh (*1977), Kamil Baňas, Ľubomír Beťko, Zuzana Hagarová, Pavol Hanko, Vladimír Jacko, Ladislav Langner (CZE), Karol Petrík, Ján Plachetka, Christopher Repka, Pavol Sedláček, Vladimír Szücs, Patrik Števík, Matej Vyparina  

Olympijské bodovanie majstrovstiev Slovenska

1. Mikuláš Maník – 48 bodov; 2. Martin Mrva – 21 bodov; 3. Viktor Gažík – 20 bodov; 4. Róbert Tibenský – 19 bodov; 5.-6. Rastislav Briestenský, Mário Castiglione – 18 bodov; 7.-8. Vladimír Cibulka, Samir Sahidi – 16 bodov; 9. Igor Štohl – 15 bodov; 10. Tomáš Likavský – 14 bodov; 11.-15. Tomáš Balogh, Karol Bíro, Eduard Hagara, Juraj Lipka, Karol Motúz – 10 bodov; 16.-19. Vladimír Giertli, Filip Haring, Jerguš Pecháč, Peter Vavrák – 9 bodov; 20.-22. Mário Horváth, Stanislav Petrík, František Vass – 8 bodov; 23.-35. Juraj Druska, Peter Jelen, Marián Jurčík, Milan Kolesár, Michal Konopka, Luka Lenic (SLO),  Peter Petrán, Tomáš Petrík, Zsolt Rigó, Miroslav Roháček, Vladimír Sergeev (UKR), Jiří Štoček (CZE), Norbert Zambor – 7 bodov; 36.-37. Ján Hlas, Martin Jurčík – 6 bodov; 38.-49. Ferenc Berkas (HUN), Martin Bezúch, Dominik Csiba, Ladislav Debnár, Peter Jančovič, Alois Lanč, Martin Machata (CRO), Ivan Novák, Ján Puškár, Milan Ráchela, Karol Rückschloss, Radek Sluka (CZE) – 5 bodov; 50.-67. Gergely Aczel (HUN), Vlastimil Babula (CZE), Peter Balogh (*1977), Kamil Baňas, Ján Báňas, Ľubomír Beťko, Zuzana Hagarová, Pavol Hanko, Vladimír Jacko, Ladislav Langner (CZE) , Karol Petrík, Ján Plachetka, Christopher Repka, Pavol Sedláček, Vladimír Szücs, Juraj Šošovička, Patrik Števík, Matej Vyparina – 4 body; 68.-83. Štefan Blaho, Peter Bochnička, Pavel Čertek, Gábor Farkas, Ondrej Gábriš, Martin Huba, Mário Kamody, Miroslav Kijac, Michal Macko, Nenad Mrkonjic (CRO), Martin Nayhebaver, Vítězslav Priehoda, Peter Švaňa, Julia Terbe (HUN), Vladimír Vojtek, František Vrána (CZE) – 3 body; 84.-95. Peter Ábel, Željko Banduka, Boris Djubek, Roman Hrnčiar,  Roman Hroš, Martin Jablonický, Ľubomír Kováč, Eva Repková, Ján Strachan, Martin Svrček, Attila Vertetics (HUN), Martin Zvarik – 2 body; 96.-107. Tomáš Danada, Martin Hagara, Miroslav Kaniansky, Michal Kujovič, Roman Lukáč, Juraj Matejovič, Dmitry Nestorenko (UKR), Martin Ondruš, Jozef Ráchela, (?) Razsantov (UKR), František Reisel, Stanislav Vlček – 1 bod

Majstrovstvá
Slovenska v rapid šachu
RokMestoÚčasťELO
TOP hráč
ELO
TOP 10
1. miesto2. miesto3.miesto
1. ročník1990Trnava8424502290IM Róbert TibenskýFM Ivan NovákKarol Bíro
2. ročník1991Trnava802555n/aIM Igor ŠtohlIM Róbert TibenskýFM Milan Kolesár
3. ročník1992Trnava10224202300IM Michal KonopkaKarol BíroPavol Sedláček
4. ročník 1993Trnava7825452343GM Igor ŠtohlIM Róbert TibenskýFM Vladimír Cibulka
5. ročník1994Trnava5424452337Mikuláš ManíkFM Vladimír CibulkaTomáš Balogh
6. ročník1995Komárno9024002295IM Martin MrvaFM Vladimír CibulkaPeter Balogh
7. ročník1996Trnava13123152259Eduard HagaraStanislav PetríkFM Karol Petrík
8. ročník1997Trenčín15924652388IM Vladimir Sergeev (UKR)IM Mikuláš ManíkTomáš Balogh
9. ročník1998Poprad8625752380IM Martin MrvaRadek SlukaGM Vlastimil Babula
10. ročník1999Banská Bystrica13823882293Zsolt RigóKarol RückschlossVladimír Szücs
11. ročník 2000Trenčín8425142287GM Jiří Štoček (CZE)Karol MotúzĽubomír Beťko
12. ročník2001Banská Bystrica13224472283IM Martin MrvaMilan RáchelaPavol Hanko
nekonali sa2002nekonali sa
13. ročník2003Bojnice1532471n/aTomáš PetríkIM Mikuláš ManíkLadislav Langner (CZE)
14. ročník 2004Ružomberok18024912302IM Peter VavrákMário HorváthWGM Zuzana Hagarová
15. ročník2005Banská Bystrica14622972212Miroslav RoháčekPeter JelenMatej Vyparina
16. ročník2006Banská Bystrica14724982294František VassGM Tomáš LikavskýKamil Baňas
17. ročník2007Ružomberok17624852396GM Mikuláš ManíkGM Tomáš LikavskýGM Ján Plachetka
18. ročník2008Banská Bystrica17524532314IM Juraj LipkaDominik CsibaJán Hlas
19. ročník2009Prievidza15225322430GM Mikuláš ManíkFM Karol MotúzGM Tomáš Likavský
20. ročník2010Banská Bystrica7123892283Mário CastiglionePeter JančovičFM Martin Jurčík
21. ročník 2011Banská Bystrica9223002225FM Rastislav BriestenskýMartin BezúchMário Castiglione
22. ročník2012Trenčín4024862265IM Marián JurčíkMário CastiglioneJerguš Pecháč
23. ročník2013Banská Bystrica10323862219FM Juraj DruskaFM Norbert ZamborJuraj Šošovička
24. ročník2014Ružomberok11724242322GM Mikuláš ManíkCM Jerguš PecháčFM Vladimír Jacko
nekonali sa2015
nekonali sa2016
25. ročník2017Banská Bystrica7922392112IM Peter PetránJán PuškárFM Filip Haring
26. ročník2018Veľký Cetín14326882535GM Luka Lenic (SLO)GM Ferenc Berkes (HUN)GM Christopher Repka
27. ročník2019Topoľčany7124632292IM Viktor GažíkFM Viktor HaringFM Samir Sahidi
28. ročník2020Topoľčany18725062369IM Viktor GažíkIM Samir SahidiGM Gergely Aczel
29. ročník2021Modra17724682343IM Samir SahidiMartin Machata (CRO)Patrik Števík